امروز: شنبه 31 فروردین 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت نور، چشم، پنجره

پاورپوینت نور، چشم، پنجره دسته: معماری
بازدید: 88 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 1769 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 59

نور پنجره چشم قرنیه عنبیه و مردمک نور و طبیعت نور در مساجد

قیمت فایل فقط 12,100 تومان

خرید


مقدمه :

بسم الله الرحمن الرحیم

معماری هنری است در خدمت انسان و پیوسته در متن زندگی انسان حضور دارد یا شاید انسان درمتن معماری قرار میگیرد اما به هر حال معماری بر انسان استنه انسان برای معماری و ارتباط انسان با جهان پیرامونش با حواس پنج گانه می باشد که چشمبعنوان یکی از این حواس بیشترین ارتباط را با این هنر بر قرار می کند و شاید به دلیل درصد بسیارزیاد بهره گیری این حس نسبت به سایرحواس از این هنر بتوان نقش سایر حواس را در این هتر ناچیز شمرد .زیرا شکل بعدی معماری که صورت هنری آن است تنها از طریق چشم درک می شود و سایر حواس بیشتراز جنبه های غیر هنری و صنعتی است که بر سلامتهای بهداشتی در معماری است مثلاً تهویه مناسب هوا که به سلامتریه ها و بویایی مربوطاست و یا اکوستیک بودن ساختمان در سلامت گوش موثر است و یا ...اما جلوه های بصری و هنری معماری تنها از طریق چشم لمس می شود و اما مهمترین اصل در کارکرد چشم حضورنور است .

نور عنصر بیدارکننده چشم است لذا در این تحقیق با بررسی مختصر ساختار چشم سعی شده استنقش نور در فعالیتهای چشمی و تاثیر آن بر سلامت جسم و روحبا توجه به موضوعات علمی در جهت معماری بهتر ، زیباتر و صحیح ترکرد .

ساختمان چشم انسان (آناتومی چشم)

كلیات

كار اصلی چشم آن است كه نورهایی را كه از خارج دریافت می كند طوری روی پرده شبكیه متمركز كند كه تصویردقیقی از شیء مورد نظر روی پرده شبكیه ایجاد شود. شبكیه این تصاویر را به صورت پیام های عصبی به مغز ارسالمی كند و این پیام ها در مغز تفسیر می شوند. بنابراین برای واضح دیدن، قبل از هرچیز لازم است كه نور به طوردقیق روی پرده شبكیه متمركز شود.ساختمان چشم شبیه یك كره است. در قسمت جلوی این كره یك پنجره شفاف به نام قرنیه وجود دارد. نور از محیطخارج وارد قرنیه شده پس از عبور از مردمك به عدسی می رسد. عدسی نور را به صورت دقیق روی شبكیه متمركزمی كند تا تصویر واضحی بر روی شبكیه ایجاد شود.

برای آنكه اشیاء به صورت دقیق و واضح دیده شوند لازم است مسیری كه نور در چشم طی می كند شفاف باشد وقرنیه و عدسی نور را درست روی شبكیه متمركز كنند.

پلكپلك

وقتی جسم نوك تیزی به چشم ما نزدیك می شود ما بی اختیار پلك هارا می بندیم. پلك ها در حقیقت ساختمان های تمایز یافته ای از جنس پوست و عضلات زیر پوستی هستندكه وظیفه محافظت از چشم ها را بر عهده دارند. مژه ها مثل یكصافی از ورود گرد و غبار و ذرات مختلف به داخل چشم جلوگیری می كنند.

خود پلك ها دو وظیفه مهم دارند:

 اول آنكه مثل یك دیوار دفاعی جلوی قسمت عمده ای از كره چشم را می گیرند و از كره چشم محافظت می كنند،دوم آنكه پلك ها هر 5 تا 10 ثانیه یك بار باز و بسته می شوند.كه این امر به شسته شدن میكروب ها و ذرات خارجی از سطح چشم كمك می كنند و در حقیقت سطح چشم را جارو می كند.به علاوه باز و بسته شدن پلك ها به توزیع یكنواخت اشك بر روی كره چشم كمك می كند.

ملتحمه

ملتحمه یك لایه شفاف محافظ است كه سطح داخلی پلك ها و روی سفیدی كره چشم را می پوشاند. در ملتحمه رگ هایخونی و گلبول های سفید به مقدار زیادی وجود دارد. این رگ ها و سلول های دفاعی تا حد زیادی از ورود میكروب ها و عوامل بیماری زا به قسمت های عمقی چشم جلوگیری می كند. به علاوه ترشحات ملتحمه سطح چشم را نرم ومرطوب نگه می دارد و در حقیقت سطح چشم را روغنكاری می كند كه این امر باعث آسان تر شدن حركات چشم درجهات مختلف می شود.

فایل پاورپوینت 59 اسلاید

قیمت فایل فقط 12,100 تومان

خرید

برچسب ها : نور , پنجره , چشم , قرنیه , عنبیه و مردمک , نور و طبیعت , نور در مساجد

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر